FAQ

Jakie korzyści daje korzystanie z usług stworzenia projektu graficznego od zera przez Punchbrand?

Projekt tworzony od zera przez Punchbrand jest magazynowany w chmurze. Za drobne poprawki płacisz mniej, dzięki czemu możesz pozwolić sobie na bieżącą aktualizację materiałów reklamowych w stosunku do zmieniającej się oferty, lub innych informacji o Twojej firmie.

W jaki sposób mogę się rozliczyć? Czy dostanę fakturę?

W ramach rozliczenia otrzymujesz od nas fakturę (bez VAT) i 7-dniowy termin rozliczenia przelewem.

Czy wprowadzamy zmiany, na cudzych projektach graficznych?

Tak. Jednak zmiany te są wyceniane tak, jak projekt tworzony przez nas od zera.

Czy stali klienci mogą liczyć na zniżki?

Tak. Klienci podpisujący z nami umowę na pakiet kilku usług na minimum 3 miesiące otrzymują 10% zniżki od cen przedstawionych w ofercie. Po przedłużeniu współpracy na okres powyżej 3 miesięcy, z każdym miesiącem dostajesz od nas 1% zniżki więcej i tak aż do 15% (4 miesiąc – 11% zniżki, 5 miesiąc – 12% zniżki, 6 miesiąc – 13% zniżki, 7 miesiąc – 13% zniżki, 8 miesiąc – 14% zniżki, 9 miesiąc + dalsza stała współpraca – 15% zniżki).

Co jeśli zmienię zdanie odnośnie wyglądu projektu już po jego stworzeniu?

Tworzenie każdego projektu graficznego (logo, wizytówka, baner, ulotka itp.) składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest rozmowa o Twojej firmie, ofercie, ulubionym stylu, kolorystyce.

Na tym etapie podajesz nam informacje, które mają znaleźć się w projekcie (w zależności od projektu: tekst, telefon, slogan, godziny otwarcia itp.) oraz jego wymiar.

Jeśli nie umiesz nazwać tego co Ci się podoba, możesz pokazać nam swoje ulubione rysunki i grafiki, które znajdziesz w sieci.

Kolejnym etapem jest przygotowanie przez nas kilku propozycji wraz z wizualizacjami i przykładowymi formami użycia każdej z grafik. Na tym etapie wybierasz projekt, który później doszlifujemy według Twoich sugestii.

Po wyborze jednego z projektów i wprowadzeniu w nim finalnych zmian nie zmieniamy już bazowych koncepcji dotyczących stylistyki, elementów i wymiarów projektu.

Czy mogę zlecić realizację jednego projektu w kilku wymiarach?

W zależności od wybranej usługi projekt tworzymy w dwóch wymiarach, lub większej ilości wymiarów.

Większa ilość wymiarów często wiąże się ze zmianą układu w ogólnej kompozycji projektu. Jeśli zmiany tej kompozycji mieszczą się w ramach jednej bazy graficznej (te same grafiki, zdjęcia, tekst) to są one traktowane jako zmiany w obrębie jednego projektu.

Jeśli w projektach innych wymiarów mają pojawić się nowe elementy graficzne w przeważającej ilości to jest to realizacja nowego projektu graficznego.

Czy w trakcie realizacji projektu mogę zmienić ustalone na początku wymiary?

Każdą taką kwestię rozpatrujemy indywidualnie. Nie każdy projekt, lub jego elementy składowe będą przystosowane do dowolnie określonych wymiarów. Grafiki wektorowe możemy dostosować do dowolnych rozmiarów, jednak grafiki rastrowe mogą stracić na jakości w chwili powiększania i stworzenie baneru z ulotki bez obrazów w wysokiej rozdzielczości może być po prostu niemożliwe. Jeśli posiadamy grafikę w wysokiej rozdzielczości, każda edycja, nawet w trakcie realizacji projektu jest możliwa, może jednak wiązać się z dodatkową opłatą.

Czy w trakcie realizacji projektu mogę spodziewać się ukrytych opłat?

Nie stosujemy ukrytych opłat, a wszystkie realizowane przez nas usługi wycenione są w bieżącej ofercie. Nie planujemy, ani nie realizujemy działań bez uzgodnienia z Tobą finalnych kosztów.

Dodatkowymi opłatami w trakcie realizacji projektu mogą okazać się koszty związane z zakupem materiałów graficznych, które sam/sama wybierasz, lub realizacją sponsorowanej kampanii reklamowej w mediach społecznościowych.

Zawsze dajemy Ci wybór wliczenia tych kosztów w realizację projektu, lub samodzielnego ich uregulowania.

Czy czas realizacji projektu może się wydłużyć?

Szacowany czas realizacji projektu określony jest w ofercie. W dużej mierze zależy on od naszej wzajemnej komunikacji, rzetelnego dostarczenia przez Ciebie kompletu potrzebnych informacji i trzymania się bazowych ustaleń przez cały czas realizacji projektu.

Czas realizacji projektu liczony jest od momentu dostarczenia kompletu informacji potrzebnych do rozpoczęcia naszej pracy (np. w przypadku projektu graficznego: informacje/ tekst znajdujący się w projekcie, wymiary + wymogi drukarni/ opcjonalnie kontakt do wybranej drukarni, wytyczne dotyczące stylistyki – jeśli takie są).